DUYURULAR

02

Haz , 2020
   

Tarım ve Gıda Sektöründe Değişim Yaratan Kadın Girişimci Empowering Women in Agrifood (EWA) programına Başvurular Açıldı.

Tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları desteklemek amacıyla 5 farklı ülkede başlatılan ve 50 kadın girişimcinin katılacağı Empowering Women in Agrifood (EWA) programına başvurular açıldı!

Son Başvuru tarihi: 15 Haziran 2020

EWA Programı Nedir?

EWA, tarım ve gıda sektöründe erken aşama kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlayan 6 aylık bir kuluçka programıdır.

 • Türkiye programına dahil olacak 10 kadın girişimci, 6 ay boyunca online eğitimler ve etkinlikler ile işlerini büyütme fırsatı bulacaklar
 • 6 aylık sürecin sonunda yapılacak ülke finalinde 10 girişimci içinden birinci olan kişi 10.000 €, ikinci ise 5.000 € ödülün sahibi olacak
 • İhtiyaçlarına özel hazırlanmış çevrimiçi ve yüz yüze eğitimler ile mevcut becerilerini geliştirme ve çeşitli kaynaklara erişme sahip olma fırsatı
 • Tarım ve iş dünyasından alanında uzman mentorlar ile çalışarak birebir destek alma
 • EIT topluluğunun bir parçası olarak tarım ve gıda ekosistemindeki 100’den fazla mentor ve kadın girişimciye doğrudan erişime sahip olup, girişimcilik ve ağ oluşturma etkinliklerine katılma fırsatı
 • EIT Food ‘un Avrupa’daki hızlandırma programlarına katılma ve işlerini büyütme fırsatı

Başvuru Kriterleri Nedir?

 • Kadın girişimci olmak
 • Türkiye veya diğer program ülkelerinden birinde ikamet etmek (İspanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti veya Romanya
 • Tarım ve gıda sektörlerinde etki yaratacak inovatif bir fikir sahibi veya erken aşama girişim sürecinde olmak
 • Girişimin en fazla 2 yıllık faaliyetinin olması
 • Şirket kurulum aşamasından bu yana toplam en fazla 30.000 EUR yatırım almış olması


02

Haz , 2020
   

Türkiye’den 5 Stratejik Konuda Hamle

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Gıda Arz Güvenliği, Biyogüvenlik, Siber Güvenlik ve İletişim Altyapısı ile Tıbbı Cihaz, İlaç ve Aşı konularında ülkemizdeki eksiklerin tespit edilmesi ve gerekli teknolojilerin geliştirilmesi yoluyla, stratejik konularda dışa bağımlılığın sıfıra indirilmesine yönelik politikaların belirlenmesi için bir çalışma başlatıldığını belirtti.

Bu amaçla ülkemizdeki en yetkin akademisyenler, özel sektör kuruluşları temsilcileri ve ilgili kamu kurumu yetkililerinin içinde bulunduğu 80 kişilik beş farklı Çalışma Grubu oluşturulduğunu ifade eden Prof. Dr. Hasan Mandal, her bir konuda COVID-19 salgını sonrasında ülkemizin kendi kendine yeten ve daha da güçlenen bir konuma gelmesine yönelik ihtiyaçlara cevap verecek kısa, orta ve uzun vadeli politikalar oluşturulacağını kaydetti.

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekili ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal çalışmayla ilgili şunları söyledi:
“Gıda Arz Güvenliği, Biyogüvenlik, Siber Güvenlik ve İletişim Altyapısı ile Tıbbı cihaz, İlaç ve Aşı alanlarında yerli ve milli çözümler üretebilmesi için kritik öneme sahip hususları dikkate alacağız. Ülkemizin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Dünyadaki ve ülkemizdeki durumu titizlikle inceleyerek ülkemiz açısından tehditler ve fırsatları teker teker ortaya koyuyoruz. Hem mevcut salgın durumunun etkilerine hem de uzun vadede dünyada ortaya çıkabilecek yeni kriz senaryolarının bertaraf edilebilmesine odaklanıyoruz ve bu kapsamda kısa, orta ve uzun vadeli politika önerileri geliştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği yönde çok değerli akademisyenler, iş dünyasının temsilcileri ve kamu yetkilileri ile çalışmalarımıza hızla başladık. Yaz sonunda Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmayı planlıyoruz.”


25

May , 2020
   

TÜBİTAK SİPARİŞE DAYALI ARGE DESTEK PROGRAMI ÇAĞRISI

TUBİTAK, KOBİ’lerin Ar-Ge ile geliştireceği ve potansiyel müşterisi hazır olan yenilikçi ürünlerin/süreçlerin, bir Müşteri Kuruluş eşliğinde geliştirileceği ortaklı projelerinin desteklenmesi amacıyla Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Programının çağrısını yayınladı.

Sipariş Ar-Ge – 2020 olarak isimlendirilen çağrıda, müşteri gereksinimlerini karşılayan çözüm önerilerinin, KOBİ’ler tarafından Ar-Ge ile ticarileşebilir çıktılara dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Çağrıda hızla ürüne dönüşebilecek ve yüksek ticarileşme potansiyeline sahip Ar-Ge projeleri desteklenecektir. Projelerde Ar-Ge çalışmalarını Tedarikçi Kuruluş yapacak; proje çıktısını Müşteri Kuruluş ticarileştirecektir. Müşteri Kuruluş, Tedarikçi Kuruluşun Ar-Ge maliyetlerine katkı sağlayacaktır.

Çağrıya bir Müşteri Kuruluş ve en az bir Tedarikçi Kuruluş ortak başvuru yapacaktır. Başvuru ve destek aşamalarında muhatap kuruluş Müşteri Kuruluş olacaktır. Tedarikçi Kuruluş KOBİ ölçeğinde olacaktır. Çağrıda konu ve sektör sınırlaması yoktur. Tüm sektörlerden ve tüm teknoloji alanlarından, ticarileşme potansiyeli yüksek olan Ar-Ge projeleri desteklenebilecektir. Proje önerisi Tedarikçi Kuruluşun yapacağı çalışmalarını kapsayacaktır. Tedarikçi Kuruluş, Ar-Ge çalışmalarını yürüterek ürünü (veya süreci) geliştirecektir. Müşteri Kuruluş, projenin hedeflendiği şekilde yürütüldüğünü takip edecektir.

Çağrı takvimi aşağıda verilmiştir. Başvurular https://eteydeb.tubitak.gov.tr/ internet adresinden çevrim içi (online) gönderilecektir.

Çağrının Açılış Tarihi: 14 Mayıs 2020
Ön Kayıt için Son Tarih: 17 Ağustos 2020 - Saat 17:00
Başvuruların Alınması: 15 Haziran 2020 - 31 Ağustos 2020 (saat 17:00)
NOT: Ayrıntılar ve açıklamalar için çağrı duyurusuna bakınız.

Bu çağrı kapsamında, projelerin kabul edilen bütçelerinin toplamı en fazla 30.000.000 TL olacaktır. Proje bütçesi en fazla 2.500.000 TL olacaktır.

Proje: 1. Ürün/süreç geliştirme ve 2. Ticarileşme olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.

Ürün/süreç geliştirme aşaması en fazla 24 aydır.
Ticarileşme süresi ise sabit 24 ay olacaktır.

Müşteri Kuruluş dönemsel olarak gerçekleşen proje giderlerinin %40’ını Tedarikçi Kuruluşa ödeyecek; TÜBİTAK giderleri değerlendirdikten sonra “kabul edilen harcama tutarının” %40’ını Tedarikçi Kuruluşa hibe destek olarak verecektir.

Çağrı Duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Çağrı tanıtıcı belgeye buradan ulaşabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.


01

Nis , 2018
   

KARACADAĞ KALKINMA AJANSI 2019 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI

Ajans tarafından sağlanacak teknik desteğin amacı, bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi konularda destek sağlamaktır. Ajans tarafından sağlanacak teknik destek Ajans tarafından yayınlanan herhangi bir proje teklif çağrısı ile ilişkilendirilmemek koşuluyla;

 • Ajans tarafından geliştirilen Sonuç Odaklı Programlar ve Mesleki ve Teknik Eğitim teması ile bütünleşik bir yaklaşım barındırması veya
 • Yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını (TRC2 Diyarbakır-Şanlıurfa Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı) uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerini ve
 • Diğer başvuru sahiplerinin yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarını kapsamak zorundadır.

Başvuru Rehberi için Tıklıyınız.


26

Mar , 2018
   

AVRUPA BİRLİĞİ KIRSAL KALKINMA PROGRAMI II ALTINCI BAŞVURU ÇAĞRISI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 8 Mayıs 2019 tarihinde IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 8 Mayıs 2019 tarihinde IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamındaki başvurular kabul edilecektir. Başvuru Kabul Tarihleri: 08 Temmuz 2019-23 Ağustos 2019 Başvuru Çağrı İlanını görmek için tıklayınız.


Telif Hakkı 2018 - hareketegec.com - Tüm Hakları Saklıdır.
furkankeskin.com Web Tasarım & Programlama